Služby salonu

let s vámi

ostříhaných pejsků

prodaných kilogramů krmiva

Každé česání vyžaduje individuální přístup. Srst se češe hlavně proto, aby se nezacuchala a odstranily se odumřelé línající chlupy. Pod zaplstěnou srstí pokožka nedýchá a hrozí, že se objeví různé vyrážky a ekzémy. Česání působí na pokožku také jako masáž, kterou má hodně pejsků v oblibě.

Některé dlouhosrsté psy a i kočky musíme od samého počátku připravovat na to, že se jejich srst bude upravovat stříháním. U dalších to bude nutností, protože majitel zanedbal správnou péči o jejich psí a kočičí kožíšek. Každé plemeno vyžaduje jiný střih. Střih by měl být co nejvíce v souladu s tím, aby srst plnila svou správnou funkci, kterou má plnit.

Pouze některá plemena mají podsadu, jako například Německý ovčák, Sibiřský husky, Labradorský retriever, Hovaward, Slovenský čuvač, Samojed a jiné. Čím dříve se podsada u těchto psů vyčeše, tím rychleji naroste nová, lesklá a zdravá. Pokud by se pes nevyčesal, hrozily by mu také různé zdravotní problémy. Pod plstnatou srstí mohou vzniknout bolestivé otlaky, zapařeniny, ekzémy. V neudržované srsti se daří také různým parazitům, jako jsou blechy a klíšťata.

Trimování je speciální úprava určená pro drsnosrstá plemena, kdy se odstraní odumřelá srst i s kořínky, která psa svědí. Pokud se včas neodstraní, pejsek se začíná drbat a vykusovat, aby se staré srsti zbavil. U špatného trimování bude výsledek zpočátku vypadat stejně. Po nějakém čase se zbylé nevytrimované kořínky v srsti zanítí, pejska svědí, a začíná si vykusovat a drbat kůži. Majitele v danou chvíli vůbec nenapadne, že příčinou je neodborné trimování. To se Vám v našem salonu nemůže stát.

Na pravidelnou péči je nutné každé štěně navyknout, protože Vám to usnadní práci v jeho dospělosti. Nebude brát česání jako nutné zlo, ba naopak mu bude příjemné. Přijďte se štěňátkem do salonu, kde se seznámí s prostředím a se vším, co k tomu patří. Rádi Vám poradíme a ukážeme správnou péči.

Pejska Vám rádi vykoupeme v našem salonu v kvalitní kosmetice přímo před stříháním. Koupeme i pejsky, kteří se nestříhají. Vyfénujeme je speciálním vysoušečem s difusérem. Každá srst má své specifika a nároky na koupání.

Po tomto koupání je srst krásná, lesklá, příjemná na dotek, rychleji se usuší. Pokud jsou v kožíšku blechy, nevadí. Máme i speciální olej a vše vyřešíme. Přípravek je čistě přírodní, vhodný pro každého, tedy i pro štěňátka.

U některých pejsků dochází k nechtěnému slzení a to z mnoha důvodů. Pokud vidíte, že pejsek má srst v očích, která ho dráždí, je nutné nechtěnou srst odstranit. Pokud si na to netroufnete sami, můžete navštívit náš salon, kde Vám chloupky upravíme.

Zaměřují se na hloubkovou péči o srst. Ovocné masky a zábaly jsou pro různé druhy srsti s obsahem proteinů, hedvábí, kolagenu a vitamínu B6. Obnovují strukturu chlupů, prohřejí klouby, uvolní svaly, řeší dermatologické problémy s kůží, působí proti línání, zánětům kůže, mají protisvědivé i antibakteriální účinky.

V salonu také používáme minerální bahenní zábaly z Mrtvého moře. Jsou dobré k celkovému posílení organismu, aktivují krevní oběh, uvolňují stres a napětí, obnovují a posilují srst a v neposlední řadě působí také proti blechám a klíšťatům. Jsou určeny jak pro zdravé psy a kočky, tak pro zvířata alergická i s kožními problémy.

U psů, kde je ucho sklopeno dolů, tak tam se srst z uší musí odstranit, aby nevznikl zánět. To je například plemeno pudl, kokršpaněl. Chloupky se u těchto plemen ušním mazem a nečistotou rychle slepí a mohou se v nich začít množit bakterie. Následkem pak bývají těžké a komplikované záněty uší. U těchto plemen je potřeba srst odstranit. Naopak u jiných plemen je srst v uchu vítána z mnoha důvodů.

Tato péče je hodně důležitá, aby pejska nebolely a radostně běhal okolo vás. Rychlost růstu drápků závisí u psa na více faktorech. Pokud je drápek přerostlý je nutné ho odborně zkrátit. Péče o tlapky je také hodně důležitá, zvýšenou pozornost věnujeme tlapkám v zimě.

Provádíme v našem salonu speciálním přípravkem, který si můžete také zakoupit domů.

Používáme speciální veterinární přípravky, které srst neničí, pouze zvýrazní danou barvu.

Pro pejsky naháče nabízíme kompletní péči, která se skládá z depilace, ošetření peelingem, koupání s použitím kondicionéru a závěrečná aplikace hydratačního krému. Na problémová místa nanášíme speciální bylinný gel. Poradíme jak ošetřovat kůži v zimních i letních měsících.